Polish Annals of Medicine z 70 pkt. MEiN w wykazie czasopism naukowych
STUDENCKA KONFERENCJA CHIRURGII DZIECIĘCEJ „SCALPELLUM”
W Centrum Symulacji Medycznej odbyła się w dniach 28-29.05.2022 I Ogólnopolska Studencka Konferencja Chirurgii Dziecięcej „Scalpellum”.
Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Chirurgii Dziecięcej przy Klinicznym Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej WSSD w Olsztynie.
Sympozjum p.t. „Praktyczne zastosowanie laparoskopii u dzieci”
WSPÓŁPRACA Z LITEWSKIM UNIWERSYTETEM NAUK O ZDROWIU - LITHUANIAN UNIVERSITY OF HEALTH SCIENCES (LSMU) IN KAUNAS, LITHUANIA
Na mocy porozumień o współpracy zawartych w 2010 roku oraz 2017 roku przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Collegium Medicum, rozpoczęło współpracę naukowo-badawczą oraz dydaktyczną z Litewskim Uniwersytetem Nauk o Zdrowiu - Lithuanian University of Health Sciences (LSMU) in Kaunas, Lithuania.
DANE O WSPÓŁPRACY POLSKO-LITEWSKIEJ
Dane o współpracy Polsko-Litewskiej
2017 rok
umowa o współpracy Collegium Medicum UWM w Olsztynie z Lithuanian University of Health Sciences (LSMU) in Kaunas, Lithuania.
2018 rok
Materiały zjazdowe
- Lazauskas R., Kowalski I.M., Wojtkiewicz J., Miliauskas R., Stankevicius E.: Application of whole - body vibrations in medicine and sports. International Multidisciplinary Conference. Rehabilitation Yesterday – Today – Tomorrow. Lidzbark Warmiński, 19-20. October 2018: 81.
Projekt
ZATWIERDZONE PATENTY
1. Nitkiewicz Szymon, Maksymowicz Wojciech, Barczewska Monika, Siwek Tomasz, postępowanie w toku, Urządzenie do pomiaru siły odwodzenia i przywodzenia palców ręki człowieka, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, numer zgłoszenia: P.418791, 2019.
2. Nitkiewicz Szymon, Maksymowicz Wojciech, Barczewska Monika, Siwek Tomasz, „Urządzenie do pomiaru siły przywodzenia i odwodzenia palców ręki człowieka”, Polska, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, P.415283, 2018.
3. Hydrogel Comprising Manganese, methods and uses there of, twórcy: 13. osób w tym
WSPÓŁPRACA Z OTOCZENIEM SPOŁECZNO-GOSPODARCZYM
Ważnym elementem wzmocnienia współpracy Collegium Medicum z podmiotami gospodarczymi, łączącym się ze zmianą podejścia do praktycznego znaczenia prowadzenia badań naukowych i ich wpływu na koncepcję nauczania oraz rozwoju wiedzy, jest aktywny udział jednostek CM w projektach łączących naukę i biznes.
DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO - ROZWOJOWA „MŁODYCH NAUKOWCÓW”
W 2019 roku dr n. biol. Aleksandra Lipka z Katedry Ginekologii i Położnictwa otrzymała stypendium Fulbright Senior Award (PL/2020/43/SR ) i będzie odbywała staż w Colorado State Unuversity, Ford Collins CO, USA. u Profesora Anthony. Dr Lipka jest czwartą osobą na UWM w Olsztynie i pierwszą na Wydziale Lekarskim, która uzyskała prestiżowe stypendium Fulbright Senior Award.
Więcej na ten temat:
DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWO-BADAWCZA COLLEGIUM MEDICUM
Działalność naukowo-badawcza Collegium Medicum UWM w Olsztynie realizowana jest w oparciu o środki statutowe, środki przeznaczone na rozwój młodych naukowców (przyznawane w wewnętrznym trybie konkursowym) oraz pozyskiwane z różnych źródeł granty naukowe. Wydział Lekarski prowadzi również działalność upowszechniającą naukę w ramach Olsztyńskich Dni Nauki oraz stale rozwijającą się współpracę naukową z zagranicą.